TAJEMNICE CENTRUM DOWODZENIA

Każdy ma jakieś przyzwyczajenia. Jedni wstają z łóżka tylko prawą nogą. Inni nie przechodzą pod drabiną, a na widok czarnego kota spluwają trzy razy przez lewe ramię. Nadszedł czas ujawnienia kolejnej z licznych tajemnic Centrum Dowodzenia.Wiecie już co mam w sejfie. Dziś dowiecie się, dlaczego Agentka Wilczex jest dziwna. 

Agentka Rosemary ciągle stroi sobie ze mnie żarty, bo....


JA PISZĘ RĘCZNIE. Napisałam w ten sposób całą swoją pracę licencjacką, tak też piszę magisterską. Nie umiem pisać na komputerze, muszę być obłożona dookoła książkami, notatkami i innymi niezbędnymi "przydasiami" w zasięgu ręki. Przed monitorem nie mogę się skupić i basta!

Nigdy, ale to nigdy nie opierajcie się o długopis uprzednio położony pod lampką....

Kiedy skupiam na czymś swoją uwagę, to "wyłączam się" na  bodźce ze świata zewnętrznego. Mało tego, robię taką minę, jakbym miała wszystkich pozabijać. Widocznie myślenie wymaga ode mnie ogromnego wysiłku. ;-) Może dlatego nie umiem pracować z klawiaturą tak efektywnie jak z długopisem i kartką. A może to dzieje się tak dlatego, że stosunkowo późno zaczęłam używać komputera w ogóle?

Lubię pisać ręcznie. Dużo zapamiętuję i uczę się w ten sposób. Charakter pisma też mam w miarę ładny, choć nie tak jak kiedyś. Jednak czasami żałuję, że nie mogę od razu wstukać czegoś w komputer. Na przykład takie poprawianie błędów. Kiedy oddaję coś napisanego ręcznie musi być idealne. Jedno skreślenie - nowa kartka i pisanie od początku! Wieczny brak kartek, ciągle wypisujące się długopisy, wydawanie fortuny na zakreślacze i kolorowe pisaki (jak coś nie jest na kolorowo to może tego nie być wcale!) Po prostu mordęga!


Czy jest tu ktoś, kto ma ten sam problem co ja?

3 komentarze:

  1. Ja natomiast lubię kreślić :) A o piśmie już nie wspomnę, raz że małe te moje literki, dwa to tak skracam wyrazy, że już na drugi dzień mam problem z odczytaniem :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepisuje swoje wszystkie notatki (te do egzaminów i zaliczeń) i ręce momentami odpadają, więc rozumiem. Jeśli nie przepiszę, nie nauczę się - mowy nie ma :D Przecież w czasie przepisywania wszystko w głowie się układa XD

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoją opinią

Misja: K.S.I.A.Ż.K.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.