Publikacja BIBLIOCAMPu już dostępna online

W tym roku miałam przyjemność  być częścią ciekawej inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku - Bibliocamp. O projekcie pisałam w momencie, gdy ruszył, teraz z kolei zapraszam do lektury publikacji, która jest efektem współpracy osób, związanych z projektem. 

Wydanie zawiera jedenaście krótkich, ikonograficznych artykułów, poświęconych nowym mediom, blogowaniu, selfpublishingowi i różnym formom czytelnictwa. We wstępie, redaktor publikacji Sławomir Czarnecki zachęca: "Znajdziecie tutaj treści przydatne czytelnikom blogów, szczególnie tych poświęconych książkom, blogerom, wydawcom oraz każdemu miłośnikowi literatury i nowych mediów. Zastanawiamy się, na co zwracać uwagę w czasie poszukiwań godnych zaufania blogów, podpowiadamy wydawnictwom jak korzystac z potencjału nowych mediów i technologii"

Mój artykuł zainteresuje początkujących blogerów. W prezentacji punktuję rzeczy ważne, ale często traktowane po macoszemu: kwestię anonimowości, potrzebę dyskusji z czytelnikami czy znalezienia odpowiedniego dla siebie kanału w mediach społecznościowych. Publikacja dostępna jest na licencji CC-BY-SA 3.0 Polska (creative commons – uznanie autorstwa – na tych samych warunkach ), za wyjątkiem zamieszczonych w niej fotografii. Dlatego można kopiować i rozpowszechniać teksty pod warunkiem podania informacji o autorze i wydawcy.


Publikacja w pliku PDF jest do pobrania TUTAJ
Wydawca : Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku 
Redakcja: Sławomir Czarnecki
Autorzy tekstów: Tomasz Nadolny, Aleksandra Kozłowska, Ana Matusevic, Artur Rogoś, Maciej Rynarzewski, Dagny Kurdwanowska, Marcin Niewęgłowski, Jarek Kowal, Piotr Siuda, Sławomir Czarnecki
Dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Brak komentarzy:

Podziel się swoją opinią

Misja: K.S.I.A.Ż.K.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.