Dionisios Sturis wyróżniony w konkursie Nagrody im. M. Płażyńskiego

Dionisios Sturis wraz z innymi laureatami. Fot. UM Gdyni
Dionisios Sturis, dziennikarz i reporter, autor m.in. książek Grecja. Gorzkie Pomarańcze oraz Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji, został wyróżniony w Gdyni w konkursie Nagrody im. Macieja Płażyńskiego. Co to za nagroda i za co się ją przyznaje?

Uroczystość wręczenia nagród im. Macieja Płażyńskiego odbyła się w ubiegły weekend w Gdyni, w Muzeum Emigracji. Miejsce na galę zostało wybrane nieprzypadkowo - Nagrodę tę wręcza się dziennikarzom i mediom polonijnym lub służącym Polonii. W tegorocznej edycji nagrody otrzymali dziennikarze ze Szwecji, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Wielkiej Brytanii i Polski.

Laureatów wyłania się w czterech kategoriach: dziennikarz medium polonijnego, dziennikarz krajowy publikujący na tematy polonijne, dziennikarz zagraniczny publikujący na temat Polski, Polaków i Polonii oraz redakcja medium polonijnego.

Dionisos Sturis został wyróżniony w kategorii dziennikarz krajowy publikujący na tematy polonijne. Zawodowo związany z Radio TOK FM, jest również autorem reporterskiej książki o Polakach na wyspie Man Gdziekolwiek mnie rzucisz. Wyspa Man i Polacy, historia splątana. Jury Nagrody wyróżniło pracę Sturisa za dokumentowanie najistotniejszych i najtrudniejszych problemów, z którymi stykają się Polacy mieszkający za granicą.

Reporterowi gratuluję i z niecierpliwością czekam na wolną chwilę, żeby się zabrać za najnowszą książkę o greckich uchodźcach!

Brak komentarzy:

Podziel się swoją opinią

Misja: K.S.I.A.Ż.K.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.