No to WYNIKI KONKURSU!

Organizacja losowania jest zajęciem wysoce niebezpiecznym. Szczególnie, jak się ma szajbniętą maszynę losującą. Szczególnie, gdy planowane losowanie Wilczex postanawia nagrać.

Niestety, maszyna losująca odmówiła współpracy i zainteresowała się zupełnie czym innym, niż przygotowane przez nas karteczki ;)


Ale do kogoś nasze kolczyki muszą powędrować ;) No to organizujemy nasze prowizoryczne studio. Szybka ewakuacja sprzętów poremontowych (tak przy okazji: Rose rekrutuje chętnych do drobnych prac malarskich w najbliższy weekend ;) ) i... 


...i pada nam bateria ;) to nie do końca tak miało wyglądać, ale najważniejsze, że mamy zwycięzcę, a jest nim - nią! Weronika Karawacka (sorry za przekręcenie nazwiska na karteczce). Weroniko, napisz nam na maila swój adres wysyłkowy. 


Jakie filmy, w ramach konkursu, nam polecaliście? Sporo, niektóre już znamy, inne chętnie obejrzymy. Oto kilka z propozycji:

dagusia1149:
Najbardziej lubię "Anię z Zielonego Wzgórza". Jest to książka, która była ze mną od dziecka, dlatego odkąd odkryłam serial pod takim tytułem, bardzo lubię go oglądać.

Soulmate:
Ostatnio pokochałam ekranizację "Cranford" Elizabeth Gaskell. Nie czytałam książki, przyznaję się bez bicia, ale gdy tylko obejrzałam fragment tego siedmio-odcinkowego serialu nie dałam rady oprzeć się pokusie by obejrzeć go w całości. Genialna obsada, wspaniałe dialogi i atmosfera "tamtych lat" sprawiła, że chciałam natychmiast przenieść się w czasie i zarazem nigdy nie spotkać na swojej drodze pani Pole :) Polecam każdemu ten serial ale uprzedzam, że strasznie wciąga - a nowych odcinków już chyba nie będzie ^^

Anonymous:
Moją faworytką jest zdecydowanie "Emma" na podstawie powieści Jane Austin. Uwielbiam jej poczucie humoru i styl. A filmów oglądałam już kilka i najbardziej lubię ten z Gwyneth Paltrow. Chętnie bym też obejrzała serial na podstawie "Mistrza i Małgorzaty", ale jakoś nie mam szczęścia do pory emisji, a teraz również telewizora mi brak.

Laura: 
‎"Notatki o skandalu" (książka pod tym samym tytułem), w rolach głównych niezrównane Judi Dench i Cate Blanchett. A z nowości "Służące" - zarówno książka jak i film bardzo poruszające.

Weronika:
Podziemny krąg. Jedna z niewielu adaptacji, która nie straciła na ekranie, a wręcz minimalnie nabrała niepewności zakończenia. Obie pozycje godne polecenia.

Kroniki Nomady:
Jak do tej pory najlepszą, najbardziej epicką i będącą majstersztykiem samym w sobie jest dla mnie ekranizacja "Władcy Pierścieni"
I nie przeszkadza mi te"kilka" przekłamań, niedopasowane role kobiece i to, że trochę krótkie to wszystko - do "Władcy", a zwłaszcza "Dwóch Wież" mogę wracać bez końca :D

Dorota:
Osobiście uwielbiam "Zieloną milę". Sama książka to niesłychanie wzruszająca opowieść o ludzkiej dobroci i o tym, że świat nie jest jeszcze gotowy na prawdziwe, szczere dobro. Wspaniała rola Toma Hanksa dopełnia wszystkiego! I książkę i film uwielbiam! Ach i jeszcze przewijająca się w filmie piosenka http://www.youtube.com/watch?v=WOYzFKizikU 

Bogna: 
1. 'Obsługiwałem angielskiego króla' Hrabal i czeskie kino ♥.
2. 'Matka Joanna od aniołów' Iwaszkiewicz i polskie kino ♥.
3. 'Czekolada' przesympatyczny film, a jak dorwałam książkę, to wyszło na jaw podkolorowanie scenariusza (nie chcę spojlerować, nie warto).


Dziękujemy za udział :)

2 komentarze:

  1. Gratulacje! (szczere, choć z nutką zazdrości) :)
    Strasznie mi się wasz banner/logo, szkoda że nie zagości na mojej ścianie (bo taki, o ja bezczelna, chciałam zrobić użytek z kolczyków)...
    Pozdrawiam :D

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoją opinią

Misja: K.S.I.A.Ż.K.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.