Wychowany wśród psów - konkurs z Belloną

Pięćdziesiąt fanów temu obiecałyśmy Wam konkurs z okazji 1000 lajkującego nasz profil na Facebooku :-) oto jest! 


Akcja powieści rozgrywa się w miejskiej dżungli Moskwy i jej nędznych przedmieść, gdzie koczują bezdomni. Romoczka, czteroletni chłopiec, porzucony w opustoszałym domu przez matkę i wujka nie mogąc wytrzymać zimna i głodu, wychodzi na mroźne ulice, by znaleźć cokolwiek do jedzenia. Nikt nie interesuje się samotnym czterolatkiem, wałęsającym się po mieście. W końcu chłopiec przyłącza się do trzech psów i idzie za nimi do ich legowiska, piwnicy pod opuszczonym, zrujnowanym kościołem.

"Wychowany wśród psów" to wielowymiarowa powieść o naturze ludzkiej i zwierzęcej, o niewyraźnych granicach między tymi dwoma światami, o niepewnych wyznacznikach zwierzęcości i człowieczeństwa. Ukazuje specyficzny obraz moskiewskiego społeczeństwa, przy którym życie psiego stada wydaje się wzorem solidarności. Autorka wystrzega się wszakże taniego moralizowania. Wielką zaletą książki jest bogaty, wyrafinowany język, którym opisuje nieskomplikowane z pozoru życie bohaterów.

Aby wygrać książkę, należy odpowiedzieć na dwa pytania:

1. Jak się nazywał główny bohater "Księgi dżungli" Kiplinga, wychowany przez wilki?
2. W jakim mieście obecnie odbywają się coroczne Targi Książki Historycznej, których współorganizatorem jest wyd. Bellona?

Zwycięzcę wybierzemy wśród nadesłanych poprawnych odpowiedzi. Na maile czekamy pod adresem misjaksiazka[at]gmail.com z tytułem "Bellona" - do  północy 20 września.

Brak komentarzy:

Podziel się swoją opinią

Misja: K.S.I.A.Ż.K.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.