BOOKFRIENDLY: Cynamon w Gdyni

Kiedy zaczynałyśmy nasze poszukiwania miejsc przyjaznych książkom, półki bookcrossingowe oraz przyjazna czytelnikom atmosfera była raczej rzadkością wśród trójmiejskich lokali gastronomicznych. Dlatego bardzo nas cieszy fakt, że obecnie miejsc takich przybywa. A my wracamy do naszych poszukiwań i tym razem odznaka "bookfriendly" wędruje do Cynamon Cafe Restaurant. 

fot: Cynamon

Cynamon zdobył nasze serca swoimi ciastami. Jednak na Świętojańską 49 można zajrzeć nie tylko na kawę, ale i na dobry obiad. Wystrój lokalu jest miły dla oka, nie rozprasza. Małe stoliki sprzyjają zaczytaniu (te większe - biesiadom w większym gronie). 

Cynamon w grudniu, fot. my

Jednak co najważniejsze, restauracja uwalnia książki - w każdą pierwszą środę miesiąca od 19 można przyjść z książkami, które się już przeczytało i wymienić na inne. W Cynamonie znajdziesz też półkę z książkami (po prawej od baru).

Z Cynamonem miałyśmy do czynienia również prywatnie. Dzięki uprzejmości szefa lokalu, latem zorganizowałyśmy w nim sesję zdjęciową. Jednym z motywów przewodnich były, rzecz jasna, książki.

fot. Ana Matusevic, mod. Wilczex
letni ogródek Cynamonu


Podsumowując:

+ lokalizacja: centrum Gdyni, wygodny dojazd trolejbusem lub SKM (potem krótki spacer)
+ półka bookcrossingowa / akcja uwalniania książek
+ przytulna atmosfera 
+ menu bogate w dobre ciasta, kawy (i nie tylko)

+/- ceny wprawdzie nie na studencką kieszeń, ale dania są tego warte

Brak komentarzy:

Podziel się swoją opinią

Misja: K.S.I.A.Ż.K.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.