W krainie bajek - audiobook od blogerów

W pewnym miasteczku był sobie teatr. Na pierwszy rzut oka, teatr jakich wiele. Jednak za kulisami właśnie ma się rozegrać rzecz straszliwa. Żądny wiecznej sławy Dyrektor postanawia zniszczyć swoich aktorów i odciąć wszystkim marionetkom teatru sznurki. Na drodze staje mu Loko, jednak czeka go trudna droga. 


Święta tuż-tuż. Prawdopodobnie prezenty zapakowane czekają już na Gwiazdkę, ale jest coś, czego nie może wśród nich zabraknąć. Kilka tygodni temu ukazał się audiobook - bajka niezwykła z kilku powodów. 

Autorem bajki i reżyserem audiobooka jest Krzysztof Czeczot, jeden z czołowych polskich reżyserów. Nagranie jest wynikiem współpracy blogerów, miasta Gdańsk, audioteki i agencji K2. Głosów bohaterom bajki użyczyli m.in. Kuba Jankowski (MaturaToBzdura.tv), Łukasz Jakóbiak (20m² Łukasza), Maciek Budzich (Mediafun.pl). Ten fenomenalny projekt podbił moje serce jeszcze na etapie samego pomysłu.


Łukasz i Maciek w studio nagrań

Blogerzy nagrali całość za darmo, bez jakiegokolwiek wynagrodzenia, natomiast Audioteka sprzedaje audiobooki nie pobierając żadnych opłat. Jednak, jak napisał nam Paweł Lipiec (pomysłodawca, zerozerosiedem.pl), najtrudniejszym zadaniem wcale nie było uzyskanie deklaracji uczestnictwa w projekcie, lecz zebranie wszystkich w jednym miejscu: "Schody zaczęły się, gdy okazało się, że wszyscy musimy jednego dnia pojawić się w podwarszawskim studio. Poukładanie terminarzy, bądź co bądź zajętych ludzi, tak aby było to możliwe - to było wyzwanie. Każdy musiał się trochę dostosować i w końcu się udało".

W trakcie nagrań.

Cały dochód ze sprzedaży audiobooka "Loko" zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza". Dzięki tej pomocy, stowarzyszenie będzie mogło zapewnić swoim podopiecznym odpowiednie warunki do leczenia (pieniądze mają pomóc w wybudowaniu nowej sali terapeutycznej). 

"Jeśli tylko faktycznie uda nam się zebrać jakieś realne pieniądze dla Stowarzyszenia "Tęcza", to na pewno pokażemy Wam, na co fundusze zostały spożytkowane." - zapewnił Paweł Lipiec. 

Od siebie dodam tylko, że "Loko" jest niezwykłą bajką nie tylko z powodu celu, w jakim została nagrana, czy osób, które wzięły udział w projekcie. Przede wszystkim, jest to piękna opowieść o odwadze i spełnianiu marzeń. Jeżeli uważasz, że każda bajka powinna posiadać jakiś morał, to "Loko" jest właśnie dla ciebie i twoich dzieci.

P.S. Szczegóły projektu oraz informacje prasowe: blogerzydzieciom.pl

1 komentarz:

Podziel się swoją opinią

Misja: K.S.I.A.Ż.K.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.