Agentki w studio - historia pewnej bajki

Agentki i bohaterowie naszej bajki
Każdy z nas miał kiedyś pluszaka. Takiego, który pomagał, wspierał, był towarzyszem przygód. Moc tych kolorowych, miękkich zabawek jest ogromna, dlatego w trudnych chwilach każde dziecko powinno mieć przy sobie pluszową maskotkę, którą może przytulić. Dlatego IKEA organizuje zbiórkę nowych pluszaków, które trafią do karetek pogotowia ratunkowego w całej Polsce i będą wspierać najmłodszych pacjentów. 

W akcję, której partnerem jest UNICEF, zaangażowali się znani artyści, aktorzy, muzycy, sportowcy i społecznicy - my chyba możemy siebie zaliczyć właśnie do tej grupy. Pisaliśmy i nagrywaliśmy bajki, których bohaterami były pluszaki, pomagający dzieciom, uczący ważnych rzeczy i pielęgnujący najważniejsze wartości. Dołączyłyśmy do akcji z opowieścią o przygodach dwóch mysich braci, którzy odkrywają, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Jednak napisanie bajki to była tylko część zadania - najwięcej emocji przyniosło nagrywanie audiobooka w studio. Nagranie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze oraz pod okiem (i uchem) reżysera.  

Chwila skupienia...
...i nagrywamy
Bardzo jesteśmy ciekawe finalnego efektu. W ramach akcji, swoje bajki nagrali m.in. Jolanta Kwaśniewska, Maciej Miecznikowski, Małgorzata Foremniak, Julia Kamińska, Golden Life, chłopaki z Power of Trinity. Ale to jeszcze nie koniec - nagrania potrwają jeszcze przez tydzień w różnych miastach Polski.

Bezpłatny audiobook z naszą oraz innymi bajkami będzie prezentem na Mikołaja - premiera zaplanowana jest 6 grudnia. Będzie on dostępny na stronie pluszakidlaedukacji.pl oraz na płytach CD, którymi obdarowani zostaną ci, co w sklepach IKEA przekażą zakupionego pluszaka na rzecz chorych lub poszkodowanych w wypadkach dzieci, pozostających pod opieką pogotowia ratunkowego.

 Audiobook „Każdy pluszak to historia” i zbiórka pluszaków dla placówek pogotowia to lokalny wymiar akcji „Pluszaki dla edukacji. 1 euro to majątek”, prowadzonej globalnie od 11 lat przez IKEA, UNICEF i Save the Children. W ramach akcji, jak co roku, IKEA Foundation przekaże na programy pomocowe dla dzieci 1 euro od każdej pluszowej zabawki lub książeczki dla najmłodszych zakupionej w IKEA.

Przy okazji premiery audiobooka postaramy się więcej opowiedzieć i o naszych mysich bohaterach, i o wyzwaniu, przed jakim stanęłyśmy dołączając do akcji!

4 komentarze:

 1. Genialna akcja! :D Jestem naprawdę ciekawa efektów :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło będzie Was usłyszeć... A i cieszę się, że takie pozytywne akcje dzieją się wokół nas :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie możemy się doczekać rezultatu naszej pracy :)

   Usuń

Podziel się swoją opinią

Misja: K.S.I.A.Ż.K.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.