Miasto Słowa. Drugi gdyński weekend literacki

Gdynia ma bardzo własne podejście do festiwalu literackiego - kilka razy w roku organizuje weekendy literackie. Właśnie zbliża się drugi Weekend literacki w Gdyni, odbędzie się 2-3 czerwca, zobaczcie, co ciekawego czeka nas tym razem.

Czerwcowa edycja Miasta Słowa będzie się odbywać w dwóch miejscach - Kawiarni Kofeina i Muzeum Miasta Gdyni. Będą spotkania autorskie, czytelnie plenerowa i dworcowa oraz warsztaty szkoleniowe.

Warsztaty tym razem dotyczą dwóch tematów: jak napisać scenariusz ("Mniej słów znaczy więcej obrazu" z Piotrem Szulcem) oraz jak opowiadać o książkach w mediach społecznościowych (blogowo/vlogowe z Anną Dziewit-Meller). Na warsztaty obowiązują zapisy.

Wśród gości z szeroko rozumianego świata literatury spotkamy m.in. Adama Wajraka ("Literacki zew dziczy", spotkanie plenerowe w sobotę o 15.30 na Placu Grunwaldzkim), Stefana Chwina (rozmowa o nowej książce "Srebrzysko", w sobotę o godz. 19.00 w Muzeum Miasta Gdyni) czy Cezarym Łazarewiczem ("Reportaż i historia", pisarz niedawno wydał zbiór reportaży z Pomorza pt. "Tu mówi Polska", spotkanie w sobotę o 20.30 również w Muzeum Miasta Gdyni). Pełen program i wszystkich gości znajdziecie na wydarzeniu FB >>

Tydzień temu poznaliśmy nominacje do Nagrody Literackiej Gdyni, z którą to Miasto Słowa jest ściśle związane. W serwisie Trójmiasto.pl znajduje się cała lista nominowanych tytułów i nazwisk. Nagroda jest przyznawana w czterech kategoriach: esej, proza, poezja i przekład na język polski. 

Brak komentarzy:

Podziel się swoją opinią

Misja: K.S.I.A.Ż.K.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.