Nowa nowoczesna biblioteka w Gdyni. Zobaczcie wizualizacje

Zawsze mi było smutno, jako gdyniance, gdy gdyńskie biblioteki w większości przypadków były mocno do tyłu względem bibliotek w Gdańsku, a nawet w niedużym Sopocie. Zarówno pod względem organizowanych wydarzeń, jak i braku otwarcia się na nowości (lub nawet na sprawdzone pomysły, jak np. Kartę do Kultury). Być może to przypadek, ale wraz ze zmianą w fotelu dyrektora Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni dosłownie ożyła. 

Nowością są plany utworzenia Biblioteki Wiedzy, która powstanie z połączenia trzech innych gdyńskich placówek. Decyzja o połączeniu zapadła po przeanalizowaniu odwiedzalności tych miejsc, szczególnie Czytelni Naukowej i Biblioteki Akademickiej. Nowe miejsce (225 m2!) będzie bardziej przyjazne dla odwiedzających (dostęp do Systemu Informacji Prawnej LEX i możliwość korzystania z własnych laptopów), a książki można będzie nie tylko czytać na miejscu, ale też pożyczać do domu, co było niemożliwe przedtem. Biblioteka Wiedzy powstanie przy głównej ulicy miasta, ul. Świętojańska 141.

Źródło: Urząd Miejski w Gdyni
Urząd Miejski w Gdyni właśnie zaprezentował wstępny projekt jeszcze jednej placówki, jaka powstanie w Pomorskim Parku Technologiczno-Naukowym. Biblioteka z Pasją, bo tak będzie się nazywać, ma być nowocześnie zaprojektowana i wyposażona, skierowana będzie głównie do nastolatków. Można tu będzie sięgnąć po beletrystykę, komiksy, książki techniczne i tematycznie związane z nowymi mediami oraz sztuką. Zwróćcie uwagę na duży stół - świetne miejsce do wspólnej pracy i warsztatów.

Autorami projektu nowej placówki są architekci ze studia ARSA Bomerski i Partnerzy.  Zobaczcie więcej wizualizacji. Jak wam się podoba? 


Źródło: Urząd Miejski w Gdyni

Brak komentarzy:

Podziel się swoją opinią

Misja: K.S.I.A.Ż.K.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.