Czytanie wszystkimi zmysłami. Festiwal literatury dla dzieci (nie tylko w Gdańsku!)

Festiwal Literatury dla Dzieci
Za tydzień, 30 maja, rusza gdańska odsłona Festiwalu literatury dla dzieci. Uwielbiany przez dzieci i rodziców, największy tego typu festiwal w Europie odbywa się po raz czwarty. Warszawska edycja zakończyła się 21 maja wraz z Międzynarodowymi Targami Książki, a po Gdańsku festiwal zawita do Krakowa, Poznania i Katowic. Zobaczcie, dlaczego warto wybrać się całą rodziną!

Program Festiwalu Literatury dla Dzieci 2017 ma kilka wątków przewodnich: współczesna poezja dla dzieci, folklor i historia, nauka po godzinach. W myśl zasady, że pasją do literatury można zarazić się już od najmłodszych dni, organizatorzy przygotowali spotkania dla dzieci już od 2. roku życia. W szczegółowym programie znajdziecie dokładne opisy warsztatów i kategorie wiekowe:


Gośćmi Festiwalu są najbardziej znani i fascynujący autorzy i ilustratorzy literatury dziecięcej z polski i zagranicy. Obok warsztatów, dyskusji i spektakli podczas festiwalu zostanie przyznana Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego dla najlepszej polskiej książki dla dzieci, wydanej w 2016 roku (przyznana przez jury) oraz Nagroda Czytelników. Czytelnicy na swoje typy mogą głosować do 26 maja, głosowanie odbywa się na stronie www.fldd.pl/2017/glosowanie.

Nominacje do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego otrzymało 13 tytułów i wydaje mi się, że sam fakt nominacji już jest solidną rekomendacją, żeby po nie sięgnąć. Zakres tematyczny książek jest bardzo szeroki - od duchowości, poprzez odkrywanie historii i kultury na praktycznych grach i zabawach kończąc. Moimi faworytami są "Kościsko" Karola "KaeRel" Kalinowskiego i "Pan B. zdziwił się nieco, ale nie widział powodu, by negować fakty" Zbigniewa Naszkowskiego. Pierwsza jest podróżą przez świat mitologii słowiańskiej, druga - próbą stawiania egzystencjalnych pytań. Naprawdę polecam! Ciekawa jestem, na jakie tytuły Wy zagłosujecie :-)

Brak komentarzy:

Podziel się swoją opinią

Misja: K.S.I.A.Ż.K.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.