(Nieśmiałe) Budzenie Trójmiasta


Czasami odnoszę wrażenie, że nie mieszkam w 750 tys. aglomeracji, tylko gdzieś na uboczu dużej pustyni. Okno na świat, jak nazywano kiedyś morskie porty, śpi głębokim snem, nieświadome swojego potencjału. Boję się, że gdyby nie kandydowanie do tytułu Stolicy Kultury 2016, kwestie czytelnictwa wciąż byłyby Kopciuszkiem, przebierającym mak i piasek.

Takie przemyślenia kłębią mi się w głowie po spotkaniu w gdańskiej Fikcja Cafe w ubiegłym tygodniu. Tutaj właśnie odbyła się kolejna edycja tzw. book swap, po naszemu - wymiany książek. Niestety, event ten nie jest jakoś szczególnie promowany (podobnie jak większość trójmiejskich wydarzeń okołoksiążkowych), o tym, że "się dzieje" dowiedziałam się przypadkowo. O tym, że po raz kolejny, podpowiedziało mi google. 


Nieśmiałe początki book swap'u


Dziewczyny w swoim żywiole. Za chwilę pojawiła się też Wilczex i jeszcze parę osób.

W rezultacie, spotkanie było bardzo kameralne, co też ma swoje plusy. Bardzo się cieszę z nawiązanych kontaktów i poznania fajnych ludzi. Mimo wszystko czuję niedosyt i jestem ciekawa, jak wyglądałby book swap na większą skalę - więcej ludzi, więcej książek, więcej tematów do rozmów (choć tych i w Fikcji nie brakowało). Dziewczynom z Book-Change udało się zorganizować kilka takich spotkań w różnych miastach Polski. Zapraszamy do Trójmiasta i niniejszym oferujemy współpracę w ramach organizacji takiego wydarzenia. 

Nawiązując do tytułowego budzenia Trójmiasta. Niezwykle nas cieszy każdy najmniejszy krok w stronę niezaangażowanych czytelników. Dla przykładu, świetna akcja partnerska pt. Karta do Kultury. Z tą kartą można korzystać ze wszystkich filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, które działają w systemie komputerowym WMBP (w końcu XXI wiek dotarł i do bibliotek). A dzięki partnerom akcji (jest już ich 23!) można skorzystać z atrakcyjnych rabatów na kulturalne trójmiejskie wyjścia.


Budzimy się, drodzy Czytelnicy, i wychodzimy do ludzi! :-)


Brak komentarzy:

Podziel się swoją opinią

Misja: K.S.I.A.Ż.K.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.