Rejs po Morzu Książkowym

Ahoj szczury lądowe! Dziś zabieram Was w rejs. Zakładajcie kapoki i zapraszam na pokład!


Antykwariat Rejs jest jednym z pierwszych odkrytych przeze nie antykwariatów w Gdańsku i jednocześnie jednym z moich ulubionych. Zwrócił kilka lat temu moją uwagę taką oto tabliczką:

Na zdjęciu widać powód, dla którego łatwo miejsce ominąć - wejście znajduje się z boku, lekko ukryte i zlewające się z otoczeniem. Nie dawajcie jednak za wygraną i szukajcie do skutku. Naprawdę warto - nie dość, że znajdziemy tu dosłownie morze książek i miłą, kompetentną obsługę, to na dodatek klimat zbliżonyjest do tego, w który wprowadza nas tabliczka. Zobaczcie sami:


 Czuję się tu jak na starym, tajemniczym strychu pełnym niespodzianek. Znajdziecie tu dosłownie wszystko: od nowości, po stare, zapomniane książki wydawnictw o dziwnych nazwach. Macie do wyboru dwie opcje: albo zanurkujecie w poszukiwaniach konkretnej pozycji, albo dacie się ponieść fali. Osobiście preferuję wersję surferską. ;-) Są tu podręczniki, poezja, beletrystyka, słowniki, książki dla dzieci, klasyka... Jednym słowem - wszystko, czego dusza zapragnie. Ja upolowałam wczoraj "Ławę przysięgłych" Johna Grishama za 8 złotych (stan - dobry +).


 Jeśli chodzi o stan, książek znajdziemy tu zarówno te w idealnym stanie pachnące nowością, jak i  stare, zapomniane pozycje o pożółkłych kartkach i lekko zagiętych rogach, pachnące strychem. Żadna z nich jednak nie rozpada się w rękach.

Panie zza lady są zawsze miłe i służą pomocą. Chętnie wyszukają dla nas książkę i, co najważniejsze, wiedzą co mają w sklepie, a co pojawia się rzadko lub wcale. 


Plusy:
 • Dobra lokalizacja na gdańskiej Starówce. (ul. Korzenna 33/35) Po udanym polowaniu można jeszcze pozwiedzać
 • Miła, kompetentna obsługa
 • Duży wybór książek
 • Przystępne ceny
 • Niezwykły klimat

Minusy:
 • Pomimo starań właścicieli nadal łatwo ominąć to miejsce
 • Brak strony internetowej - znalezienie jakiejkolwiek wzmianki o tym miejscu w Sieci graniczy z niemożliwością (nawet, jeśli szukacie adresu tego miejsca!)
 • Dość ciasno (jednak gdyby było inaczej, miejsce straciłoby klimat)

Zachęcam do odwiedzenia Rejsu także tych, którzy chcą sprzedać stare książki. Łowcom okazji radzę nastawić się na spędzenie tam około dziesięciokrotnie więcej czasu, niż zaplanowali ;-)

Wilczex


5 komentarzy:

 1. Fajne miejsce :) zazdroszczę osobom mieszkającym w dużych miastach, towarzystwa takich antykwariatów. W pobliżu mojego miejsca zamieszkania, jakoś takich perełek się nie spotyka :/ pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Antykwariat dobrze zaopatrzony :) Jak na razie korzystam tylko z internetowych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest Raj, Eden dla moli książkowych (już czuję ten zapach):)
  W takich sytuacjach denerwuje mnie moja 'wieś spokojna, wieś wesoła' :) W małych miejscowościach nie ma takich miejsc:(

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety do wpisu wkradł się chochlik, antykwariat mieści się przy ul. Kowalskiej, przy Korzennej jest księgarnia PWN (w budynku Ratusza Staromiejskiego). :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam zamawiać przez internet, jest wiele antykwariatów książkowych on-line np. kupksiazke24h.pl. Ja robię tak, często ... ale zdarza mi się również wybrać osobiście do antykwariatu, aby poczuć tę specyficzną atmosferę

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoją opinią

Misja: K.S.I.A.Ż.K.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.