Bookfriendly GŁOŚNA

Kontynuujemy nasze poszukiwania miejsc bookfriendly i oto kolejny przyjazny dla książek punkt na mapie Polski - poznańska kluboksięgarnia GŁOŚNA. 


Lokal kryje się za niepozornymi drzwiami na tyłach kina Muza. Jednak niech was nie zniechęci wejście przez klatkę schodową bloku, bo miejsce jest naprawdę warte odwiedzenia.  

GŁOŚNA to kawiarnia, księgarnia, Dom Kultury i Salon Designu w jednym. Księgarnia Tristero, integralna część GOŚNEJ, jest księgarnią o profilu artystyczno-literackim. Swą nazwę zawdzięcza postmodernistycznej powieści Thomasa Pynchona "49 idzie pod młotek". Dobrze oświetlona, z wygodnymi krzesłami i fajną atmosferą - odwiedzić mus. 
Na szczególna uwagę zasługuje bardzo nieformalny wystrój (nie pokazuję na zdjęciach - niech to będzie dla was niespodzianka!), elementy którego są jednocześnie swego rodzaju wystawą designerów oraz "komisem" mebli, a także tzw. Szafa Pierdołki z gadżetami i biżuterią handmade. 


Nie będę rozpisywać się o wszystkich przedsięwzięciach GŁOŚNEJ, o nich możecie poczytać na stronie www kluboksięgarni. Ale nawet poza "oficjalnym programem" warto przyjść, rozwalić się na sofie albo na którymś z recyclingowych krzeseł, zamówić dobrą czekoladę i zagrać w scrabble. Albo poczytać. No i mają tu cidery w różnych smakach (podawane, np. z poziomkami!). Zdecydowane mniam :-)


Kluboksięgarnia GŁOŚNA
ul. Święty Marcin 30/8-9
Poznań

3 komentarze:

  1. Jaka szkoda, że tak daleko mam do Poznania. Cóż, może i w Białymstoku kryją się podobne miejsca?

    OdpowiedzUsuń
  2. W Białymstoku jest Kopiluwak na ul. Sienkiewicza 9 :) a może i więcej się znajdzie.

    OdpowiedzUsuń
  3. W Warszawie przy ulicy Grójeckiej - "Przystanek Książka" - przytulna księgarnia, w której można nawet na miejscu obejrzeć film :)

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoją opinią

Misja: K.S.I.A.Ż.K.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.