Trójmiasto górą! 1,2 tys. książek na book-change'u

To był istny szał. Takiej frekwencji i zainteresowania nie przewidziała ani ekipa serwisu book-change.pl, ani my, skromnie patronujący temu wydarzeniu. Trójmiejski book-change, który odbył się w sobotę w gdańskiej Cafe Szafa był rekordowy - 176 osób wymieniło się blisko 1,2 tys. książkami. Impressive!

Mówiąc kolokwialnie, ludu było od groma. A rozpiętość tematyczna przyniesionych na wymianę książek - zaskakująco szeroka. Począwszy na poradnikach typu "Jak wyjść za mąż po czterdziestce", poprzez wydawnicze nowości, na fantastyce kończąc. Tak więc, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, przy czym Marta Lewandowska, jedna z organizatorek eventu, zdradziła nam, że nowych właścicieli znalazły zarówno poradniki Cosmo, jak i większość szkolnych lektur.

Mieli nosa ci, co przyszli na book change punktualnie lub w pierwsze 30 min. spotkania. Na stół "wymianowy" trafiło kilkadziesiąt nowiutkich książek od Czytam-Kupuję.pl. Swoją porcję książek dorzucił do puli również Dom Wydawniczy Rebis.

Liczby mówią same za siebie - 1,2 tys. wymienionych książek przewinęło się w oficjalnej wymianie. Myślę, że jeszcze kilkadziesiąt książek przeszło z rąk do rąk bez rejestracji. Sama "przechwyciłam" kilka ciekawych tytułów od znajomych, którzy nie zawiedli i stawili się w dobrych nastrojach i z dobrymi książkami (kocham Was za to, że zawsze mogę na Was liczyć! ;-) )

Tak jak zapowiadaliśmy, w trakcie spotkania odbyła się też sesja "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka". Klimatyczna sala Szafy na piętrze idealnie nadawała się do buduarowych klimatów. Za obiektywem, po raz trzeci na book change, stanęła Joanna Korcz.

Dla tych, co nie dotarli, oraz tych, co czują niedosyt, ruszyła oddolna inicjatywa zorganizowania "poprawin" - wstępna data to 15 sierpnia, szczegóły tutaj.

Tyle napiszę, resztę sobie obejrzyjcie na zdjęciach Pawła Dudzickiego, który przygotował fotoreportaż z wydarzenia. Całość do obejrzenia facebooku

- Rose,
agentka specjalna misji

Brak komentarzy:

Podziel się swoją opinią

Misja: K.S.I.A.Ż.K.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.