Blisko, nie za blisko - konkurs

Z obserwacji dzieci naukowcy wnioskują, że mogą one wytrzymać nawet skrajnie trudne warunki fizyczne, pod warunkiem, że znajdują się w bliskiej relacji z kimś dorosłym. Jeśli takiej relacji nie ma, nawet najlepsze warunki nic nie pomogą. W rozmowie z dziennikarką Renatą Mazurowską psycholog Paweł Droździak przyznaje, że mamy epidemię zaburzeń więzi. Problem dotyczy nie tylko relacji dziecko-rodzic, lecz wkrada się do wszelkich naszych wszelkich innych relacji. 

Układanie relacji z ludźmi to jedno z największych wyzwań, jakie stawia przed nami codzienność. Subtelna sieć wzajemnych zobowiązań, emocji, naturalnych sympatii lub antypatii wpływa na nasze funkcjonowanie, odbija się na nastroju i w dużym stopniu decyduje o jakości życia. Jednak najważniejsze z naszych relacji dotyczą zaledwie kilku osób: partnerów życiowych, rodziców, dzieci. To one potrafią nas uszczęśliwić bądź unieszczęśliwić - i vice versa. Aby świadomie zbudować z nimi trwałe związki, satysfakcjonujące obie strony, czasem trzeba spojrzeć z dystansu i spróbować zdiagnozować przyczyny pojawiających się problemów.
Żadna publikacja nie poda gotowych rozwiązań. Jednak jeśli chcesz przyjrzeć się swoim własnym relacjom i spróbować je ulepszyć, musisz przeczytać tę książkę. Książka-wywiad Renaty Mazurowskiej z Pawłem Droździakiem ukazała się w tym miesiącu nakładem grupy wydawniczej Helion.

Dzięki uprzejmości Sensus.pl mamy do oddania jeden egzemplarz książki. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: kim jest i czym się zajmuje współautor książki, Paweł Droździak?

Na odpowiedzi czekamy pod adresem misjaksiazka[at]gmail.com, w tytule proszę wpisać "blisko, nie za blisko". Deadline nadsyłania odpowiedzi to północ 4 listopada. 


UWAGA: wyniki konkursu.
Książka wędruje do Sylwii Dudzicz

Brak komentarzy:

Podziel się swoją opinią

Misja: K.S.I.A.Ż.K.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.