Ludzie listy piszą... do bohaterki dramatu Szekspira

Setki listów z całego świata przychodzą każdego dnia do Werony. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie ich adresatka - Julia Capuleti. Ta Julia, bohaterka tragedii Szekspira. Co więcej, listy te nie pozostają bez odpowiedzi.

Sir Frank Dicksee, Romeo i Julia
Jak podaje PAP, szczególny ruch listowy pocztowcy zauważają w okolicy walentynek. Poczta przygotowała nawet specjalną skrzynkę na korespondencję adresowaną do Julii. Ta zapełnia się szybko, dlatego pracownik poczty codziennie zawozi listy do działającego w Weronie Klubu Julii. 

"Dostajemy setki listów od zakochanych z całego świata" - opowiada Barbara Vallani z Klubu. Piszą szczęśliwie i nieszczęśliwie zakochani, proszą o radę lub pocieszenie. Julia Capuleti znana jest na całym świecie, listy spływają ze wszystkich kontynentów. 

Kiedy w grę wchodzą uczucia, żaden list nie może pozostać bez odpowiedzi. Nadawcom odpisują pochodzące z różnych krajów wolontariuszki Klubu. Piszą w tradycyjny sposób - ręcznie, na ozdobnej kartce. Jak mówią, zawsze odpowiadają zgodnie z głosem swego serca.

I podpisują: Julia.

4 komentarze:

  1. Adresatka jakby nie było jest jednym z największych symboli romantycznej miłości ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gdybym była młodsza, napisałabym. :)

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoją opinią

Misja: K.S.I.A.Ż.K.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.