„Labirynt Duchów” Carlosa Ruiza Zafona wkrótce również po polsku

Zdjęcie z instagrama wydawnictwa Muza
Z okazji Warszawskich Targów Książki wydawnictwo Muza opublikowało fragment najnowszej powieści Carlosa Ruiza Zafona „Labirynt Duchów”. Szesnastostronicowa broszura jest przedsmakiem tego, co czeka czytelniczki i czytelników hiszpańskiego pisarza. Jest to ostatni tom sagi Cmentarza Zapomnianych Książek.

Barcelona, lata pięćdziesiąte ubiegłego stulecia. Daniel Sempere nie jest już tym samym chłopcem, który pośród krętych korytarzy Cmentarza Zapomnianych Książek znalazł powieść mającą zmienić jego życie. Teraz nasz bohater jest młodym mężczyzną, który próbuje odkryć ponurą tajemnicę śmierci swojej matki. W „Labiryncie Duchów” autor rozsupła wszystkie zapętlone wątki, choć wydawca obieca, że pozostaniemy w napięciu do samego końca.

Na sagę Cmentarza Zapomnianych Książek składają się cztery powieści: „Cień Wiatru”, „Gra Anioła”, „Więzień Nieba” i „Labirynt Duchów”. Powstawały na przestrzeni piętnastu lat i przyniosły hiszpańskiemu pisarzowi ogromną sławę na całym świecie – poszczególne części sagi zostały przełożone na ponad czterdzieści języków. Polską premierę ostatniej powieści wydawca zapowiada na jesień 2017 roku. Przekład dotychczasowych części sagi zawdzięczamy trójce polskich tłumaczy: Carlosowi Marrodan Casasowi, Katarzynie Okrasko oraz Beacie Fabiańskiej-Potapczuk. 

5 komentarzy:

 1. Przede mną nadal "Cień wiatru" - wypadałoby jak najszybciej nadrobić zaległości czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gra Anioła, a potem Cień wiatru kompletnie mnie uwiodły :) trzecia część była moim zdaniem słabsza, ale z niecierpliwością czekam na zakończenie.

   Usuń
 2. Ever wanted to get free YouTube Subscribers?
  Did you know you can get these ON AUTOPILOT AND TOTALLY FOR FREE by getting an account on Like 4 Like?

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoją opinią

Misja: K.S.I.A.Ż.K.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.